Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

5 důvodů proč si pořídit novou Škodu Octavia iV 

Škoda
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Škoda/10.12.2020
Strčíte ji do zásuvky a ujede na jedno nabití až 69 kilometrů, je samozřejmě na elektřinu, neuvěřitelně stylová, ekologická a přitom živá - zvládne totiž stovku za osm vteřin! Řeč je o nové Škoda Octavia iV! A my vás nyní přesvědčíme, že tohle vozidlo opravdu stojí za investici! 
Reklama

Se značkou iV pro elektromobilitu otevřela česká automobilka novou kapitolu své bohaté historie. ŠKODA iV zahrnuje vedle vlastní rodiny elektrifikovaných modelů také ucelený propojený ekosystém směřující k tomu, aby byla elektromobilita pro zákazníky co nejjednodušší a nejpohodlnější. A to dokazuje i nová Octavia iV. My jsme pro vás vybrali pět přesvědčivých argumentů, proč uvažovat o koupi nového vozu.

  

1. Ekologická a tichá 
Plug-in hybridní varianta nové Škody Octavia vás doveze kamkoliv v jedinečném tichu a pohodlí. O vše se stará elektrický pohon, který můžete kdykoliv aktivovat a do ovzduší nevypouštět žádné emise. Chcete si dobít baterii během jízdy předtím, než dojedete do centra města, abyste využili elektrický pohon? Žádný problém. Jednoduše nastavte požadovanou úroveň nabití a baterie se dobije během jízdy benzínovým motorem a rekuperací brzdné energie.  

2. Asistovaná jízda 
Nejste si za volantem vždy úplně jistá? Potom jistě oceníte Asistovanou jízdu 2.0, která vám cestování autem velice usnadní. Tento geniální systém umí samočinně zastavit a znovu se rozjet, držet vozidlo v pruhu, následovat ostatní vozidla v koloně, a dokonce i zaparkovat. Nový prediktivní adaptivní tempomat nyní kromě provozu před vozem snímá a rozpoznává i dopravní značky a hlídá rychlostní limity.

 

3. Snadné parkování 
S Automatickým parkováním (Park Assist) už dokáže zaparkovat příčně i podélně naprosto každý! A systém za vás z vybraného místa i sám vyjede! Stačí, když budete vašemu autu plně důvěřovat, předáte mu ovládání volantu a vy už jen přidáváte plyn a brzdíte... 

4. Auto se zápornou spotřebou 
Ne, tohle není hudba budoucnosti ani sci-fi film z dílny Stevena Spielberga – Octavia iV opravdu může dosáhnout i záporné spotřeby - tedy dokáže vyrobit více energie, než sama spálí. Tento jev se bohužel netýká benzínu, jen elektřiny, ale zní to skvěle ne? 

 

5. Chytré detaily 
Designéři při modelování tohoto auta opravdu přemýšleli a nezapomněli na praktičnost, která však ani trochu nezastiňuje styl a ladné křivky tohoto vozu. V tomto automobilu tak díky tomu najdete USB-C sloty, sound system CANTON, spoustu prostorných přihrádek a nechybí ani bezdrátové nabíjení telefonu... 

Více informací získáte na webu skoda-auto.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama