Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

6 vánočních aktivit, které navodí tu správnou atmosféru i za současné situace

Unsplash
Text: ALŽBĚTA RYBÁŘOVÁ, Foto: Unsplash/15.12.2020
U většiny z nás se adventní čas nese ve znamení shonu - nákupy dárků, poslední přípravy, návštěvy u příbuzných či pulírování domu. Co kdybyste ale letošní advent pojali jinak? A to rovnou ve znamení dnes všudypřítomného slovíčka „slow“? Zklidněte se, vydechněte a užívejte si činnosti, které jindy než o Vánocích nelze podniknout. Za současné situace je přeci dobré trochu zpomalit. 
Reklama

Upleťte si adventní věnec.
Pravda, pokud ho ještě dnes nemáte, pak ho asi nebudete vít slow, ale spíše fast. To ale nic nemění na tom, že jde o skvělou činnost, během které nejen na chvilku zapomenete na světské starosti, ale především si vybijete svou kreativitu. Navíc z vlastnoručně uvitého adventního věnce budete mít mnohem větší radost než z kupovaného.

Vyzdobte dům.
Vytvořte ze svého domova vánoční hnízdo, ve kterém se každý člen rodiny budete cítit příjemně. Inspiraci naleznete například na Pinterestu, kde mnoho lidí sdílí své tipy na vánoční dekorace.

Připravte perníkové latté.
Už od poloviny listopadu ho nabízejí kavárenské řetězce, avšak pravých rozměrů získává jeho chuť až během adventu. Navíc nemusíte chodit do kaváren – vždyť za zlomek peněz si ho můžete připravit v pohodlí domova.

Upečte cukroví.
Nemusíte trhnout rekord a upéct patnáct druhů cukroví, bohatě vám postačí třeba i tři druhy.

Pošlete vánoční přáníčka.
V posledních letech se od psaní vánočních přáníček ustoupilo, neboť je mnohem jednodušší, když člověk rozešle hromadnou sms zprávu. Co se ale pro tentokrát vrátit do dob bez mobilu a alespoň nejbližším zaslat hezké vánoční přání?

Zkuste hand-made dárky.
Chápeme, že není v lidských silách, aby všechny obdarovali ručně vyrobenými dárky. Pokud ale nevíte, co dát třeba kolegyni nebo kamarádce, určitě ji potěšíte právě tímto dárkem. Zručnější se mohou pustit třeba do výroby koupelnových bomb, ostatní mohou zazářit domácím vaječným likérem.

Napsáno pro Marianne.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama