Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

7 pravidel krásy, kterými se řídí hollywoodské hvězdy

Archiv
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Archiv/22.9.2020
Co je to krása? Pokud vás napadá, že pouze nádherné šaty a výrazné líčení, my vás vyvedeme z omylu! Prozradíme vám tajemství: nezáleží na tom, jakou velikost oblečení nosíte, jestli máte dlouhé nebo krátké vlasy, hnědou nebo zelenou barvu očí. Důležité je, abyste se cítily pohodlně, sebejistě a dobře ve svém vlastním těle. Pokud ale chcete zdůraznit vaši přirozenou krásu a šarm, přečtěte si následujících 7 pravidel, které vám pomohou být zářivou hvězdou (nejen) každého večírku.
Reklama

1. Řádná péče jako základ zdravé a krásné pleti.
Vaše pleť vyžaduje důkladnou péči. Nezapomínejte na základní 3 kroky: čištění, tonizaci a hydrataci. Chcete-li prodloužit mládí, používejte pleťové masky a séra – poskytují intenzivnější péči, pleť hydratují do hloubky, vyživují a obsahují důležité vitamíny i minerály. Vaše pleť vám nejvíc poděkuje, když ji budete chránit před slunečním zářením: nevycházejte ven, aniž byste použili krém s SPF.

2. Starost o ruce a nehty.
Ruce jsou naší vizitkou a prozradí víc, než si myslíte! Upravené ruce vyšlou do světa pozitivní zprávu o své nositelce, a to je jen jeden z důvodů, proč je velmi důležité o ně pečovat. Jednou týdně si dopřejte peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky a prokrví podkoží. Používejte krémy a masky, i ruce totiž potřebují hydrataci a výživu.

Péče o nehty a nehtovou kůžičku se také by neměla podceňovat. Kvalitní krémy a séra poskytnou potřebný komplex živin, které nehty posílí. Poté už jen použijte pilník a laky na nehty.

3. Zdravá výživa – vše začíná uvnitř.
Solidní základ kráse a pohodě postaví také zdravá výživa. Vitamíny a minerály prospívají nejen pleti, ale i celému organismu. Zařaďte do vašeho jídelníčku čerstvé ovoce a zeleninu, snažte se omezit konzumaci sladkostí a alkoholu.

4. Pozor na spánek!
Nedostatek spánku se projevuje na vzhledu v podobě tmavých kruhů pod očima, otoky na víčkách a má stejné následky jako proces stárnutí. Spanek umí zázraky: podporuje tvorbu kolagenu, regeneruje pokožku, detoxikuje a uvolňuje obličejové svaly.

5. Vlasy jsou korunou krásy.
Nebojte se být odvážnější a experimentovat s barvou a účesem. Malá změna osvěží vás celkový vzhled a může udělat zázrak s vaší psychikou. Nezapomínejte poskytovat vlasům kvalitní péči v podobě masek či olejíčků. Pravidelným stříháním konečků docílíte jejich zdravého vzhledu.

6. Výrazné oči.
Pokud chcete zvýraznit oči a dosáhnout dramatického efektu, vyzkoušejte oční linky. Ale pozor: nepoužívejte linky stejné barvy jako jsou vaše oči. A jeden hvězdný tip na závěr: plovoucí linky jsou nejnovější trend v samotném Hollywoodu!

7. Tečka, která vše prozáří
Poslední tečkou, která vás rozzáří, by měl být parfém. Kvalitní vůně vám dovolí cítit se osobitě a být elegantní, podtrhne vaši jedinečnost a dokreslí charakter. Ale pozor, vybírejte pečlivě… 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama