Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

DOMINIKA BÝMOVÁ: Důvěrná zpověď plná lásky

Archiv
Text: Barbora Häckelová, Foto: Archiv/22.11.2020
Nestává se to moc často, aby žena vedla rozhovor se svým mužem. Herečka Dominika Býmová to pro Marie Claire udělala... Společně s Erichem, který vyrůstal ve Vídni, tak nabízejí jedinečný pohled na svůj vztah. Na to, jaká je v jeho očích ona, jak se vidí on sám a proč se mu u nás hezky žije.
Reklama

Jak jsem na tebe působila, když jsme se poprvé potkali?
Přitahovala jsi mě od první chvíle, spojoval nás společný humor, který je pro nás důležitý dodnes. Přece jen jsi byla ve spoustě maličkostí jiná než dívky, které jsem znal ve Vídni. A to se mi na tobě moc líbilo. Působila jsi bezprostředně, spontánně a srdečně. Právě do tvé otevřenosti a srdečnosti jsem se rychle zamiloval. A v těchto vlastnostech jsi pro mě výjimečná dodnes. 

Měl jsi předtím, než jsme se setkali, o své budoucí ženě nějaké představy – třeba jak má vypadat, jaké by měla mít vlastnosti? 
Nic konkrétního. Vždycky mě ale zajímaly ženy, které měly srdce na dlani, ale zároveň byly sebevědomé. Šly za svým cílem, ale nezapomínaly na svou ženskost. Ale to nejdůležitější pro mě vždy byla autentičnost. Nikdy jsem neměl a nemám rád přetvářku. 

Mám jako herečka specifické povolání. Co tě na životě se mnou v tom směru překvapilo?
Jak moc je herecká profese o hledání nových možností. V herectví i přes velkou píli a dílčí úspěchy mnohdy začínáš znovu. I když do toho dáš všechno, často rozhoduje o úspěchu něco, co není ve tvých rukou. Tlak neustálého sebezlepšování je větší než jinde. Je obtížné si přitom zachovat lehkost a nadhled. Herectví je totiž hlavně o emocích, proto je těžké hodit občasný neúspěch za hlavu a nenechat jím ovlivnit sebevědomí. Nakonec ale, když vytrváš, úspěch přijde. A když se ti něco povede, tvá radost mě vždycky uchvátí. To jsou okamžiky, které s tebou rád prožívám.

Nechám si od tebe poradit, pokud jde o herectví?
Jsem přesvědčený, že ano. Vím, jak moc ti záleží na mém názoru – a mně na tvém. Když jsem na tvém představení, tak mám často pocit, že hraješ jen pro mě. A já jsem samozřejmě tvůj největší fanoušek. Je mi ale jasné, že spoustu věcí vidím jen zvenčí. Občas si myslím, že je jednoduché věci dělat jinak, ale skutečnost je daleko složitější. 

Ve které své roli jsem se ti nejvíc líbila a proč?
Baví mě, když tě ve tvých rolích poznám takovou, jaká jsi. A to ve všech žánrech a polohách. Samozřejmě si ale nejvíc užívám tvé komediální role, protože v těch jsi pro mě dokonalá. Některé tvé repliky pak rád používám i doma!

Celý článek si přečtete v aktuálním čísle Marie Claire, které najdete právě teď na stáncích nebo si ho můžete objednat na našem webu. Doprava zdarma! 

Čtěte také: Jaká je moje žena? Proč Dan Bárta miluje Alžbětu Plívovou?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama