Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Herečka Ellen Page oznámila, že je transgender

Getty Images
Text: Tereza Čaladi, Foto: Getty Images/7.12.2020
Minulý týden kanadská herečka, která se proslavila zejména svou rolí ve filmu Juno a která v posledních letech září v seriálu Umbrella Academy, změnila svou identitu na mužskou.
Reklama

Herec se nyní jmenuje Elliot Page a byl by rád, kdyby byl nyní oslovován jako on/oni. Své rozhodnutí vysvětlil na svém Twitteru:

„Ahoj přátelé, chci se s vámi podělit o to, že jsem trans, moje zájmena jsou on / oni a jmenuji se Elliot. Cítím se šťastně, že to mohu napsat. Že tu mohu být. A že jsem ve svém životě dospěl k tomuto rozhodnutí.

Cítím ohromnou vděčnost za neuvěřitelné lidi, kteří mě na této cestě podporovali. Nedokážu plně vyjádřit, jak pozoruhodné je konečně milovat toho, kým jsem natolik, že dokážu odhalit své autentické já. Tolik lidí v trans komunitě mě neskutečně inspirovalo. Děkuji vám za vaši odvahu, vaši velkorysost a neustálé úsilí o to, aby byl tento svět inkluzivnějším a soucitnějším místem. Nabídnu veškerou podporu, kterou budu moci, a budu se i nadále snažit o láskyplnější a rovnocennější společnost.

Žádám také o trpělivost. Moje radost je skutečná, ale také křehká. Pravda je, že i když se teď cítím hluboce šťastný a vím, kolik privilegií nosím, také se bojím. Bojím se útočnosti, nenávisti, „vtipů“ a násilí. Aby bylo jasné, nesnažím se utlumit okamžik, který je tak radostný a který oslavuji, ale dívám se na celý obraz této skutečnosti. Statistiky jsou šokující. Diskriminace trans lidí je častá, zákeřná a krutá a má strašlivé následky. Jen v roce 2020 bylo hlášeno, že bylo zavražděno nejméně 40 transsexuálů, z nichž většinu tvořily černé a latinskoamerické transgender ženy. Politickým vůdcům, kteří pracují na kriminalizaci trans zdravotní péče a popírají naše právo na existenci, a všem těm s masivní platformou, kteří nadále šíří nepřátelství vůči trans komunitě: máte na rukou jejich krev. Rozpoutáváte zuřivost odporného a ponižujícího vzteku, který dopadá na bedra trans komunity, ve které se 40% trans lidí pokusilo o sebevraždu. Čeho je moc, toho je příliš. Nejste „zrušeni“, ubližujete lidem. Jsem jedním z těch lidí a nebudeme mlčet tváří v tvář vašim útokům.

Jsem rád, že jsem trans. A já jsem rád, že jsem queer. A čím více se držím blízko sebe samého a plně přijímám, kým jsem, tím více sním, tím více mi roste srdce a tím více se mi daří. Všem trans lidem, kteří se každý den potýkají s obtěžováním, nenávistí, zneužíváním a hrozbou násilí: Vidím vás, miluji vás a udělám vše pro to, abych tento svět změnil k lepšímu.

Děkuji, že jste si to přečetli. S veškerou mou láskou,
Elliot“

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama