Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jak zabavit děti při čekání na Ježíška?

Unsplash
Text: ALŽBĚTA RYBÁŘOVÁ, Foto: Unsplash/22.12.2020
Pokud doma máte malé děti, pak jistě víte, že není vůbec jednoduché je při čekání na Ježíška zabavit. Otázky typu: „Kdy už přiletí Ježíšek?“ jsou každoročním evergreenem, na který letos můžete chytře vyzrát. Zkuste protentokrát děti zabavit tak, aby jim vánoční odpoledne uteklo jako lusknutím prstu. Máme pro vás pět tipů, které nikdy nevyjdou z módy, a navíc mohou bavit i teenagery.
Reklama

Vánoční procházka
Není nic hezčího, než když si celá rodina „naordinuje“ na Štědrý den procházku. Je jedno, jestli bydlíte na vesnici, a procházka bude trvat půl hodiny, nebo zda projdete celé město křížem krážem. Pokud navíc procházku spojíte se zastávkou na horkou čokoládu, pak vězte, že malé strávníky potěšíte dvojnásob. Rodiny, které žijí poblíž obory nebo lesa, mohou také donést něco dobrého na zub do seníku. Jenom vám nepřejeme, abyste cestou potkali „zlaté“ prasátko.

Sportovní aktivita
Na Štědrý den se přímo nabízí, abyste s dětmi vyrazili bruslit. Nejen, že jde o pravou zimní radovánku, ale především děti tak trošku „unavíte“, a tím pádem předejdete náročným otázkám, ohledně toho, kdy Ježíšek proletí okolo vašeho okna. Při vlídném počasí také můžete pánskou část osazenstva poslat na fotbalové hřiště, přičemž nasbíráte cenné minutky, které při přípravě štědrovečerních pokrmů jistě přijdou vhod.

Pohádky
Tohle je rozhodně efektivní způsob čekání na Ježíška! Uvidíte, že se děti rychle vžijí do děje a na večer alespoň na malý moment zapomenou. Za nás doporučujeme pohádku Ledové království II., Trollové a kouzelný les nebo Zakleté pírko.

Tvořte
Ruční činnosti jsou dalším skvělým způsobem, jak děti alespoň na chvilku zabavit. Co je takhle poprosit, aby zkusily namalovat Ježíška? Nebo jim dát za úkol, aby pro Ježíška vyrobily malý dáreček? Malé děti jistě budou nadšené, když budou vyrábět věc pro takhle důležitou osobnost, která roznáší krásné dárky.

Zvyky a tradice
Lití olova, hod bačkorou, pouštění skořápkových lodiček, rozkrajování jablka nebo třeba čekání na zlaté prasátko – to všechno jsou zvyky a tradice, na které bychom neměli zapomínat, a které bychom si měli předávat z generace na generaci. Zkuste pro tentokrát alespoň jednu tradici zařadit do vašeho vánočního programu. Uvidíte, že její plnění bude bavit nejen vás, ale i vaše děti.

Napsáno pro Marianne.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama