Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

JSEM ŽENA, JSEM EVROPA: Tamara de Lempicka ožila díky Lucii van Koten

IVY E. MORWEN
Text: Tatiana Urbanová, Foto: IVY E. MORWEN/28.11.2020
Nasajte inspirativní atmosféru z jedinečných fotografií výjimečných žen oživujících příběhy význačných Češek a Evropanek od dávné historie po současnost z kalendáře projektu JSEM ŽENA, JSEM EVROPA Lilie Khousnoutdinové. Seznamte se s postavami minulých dob a prožijte s nimi znovu jejich cestu nabitou ženskou silou a nezdolným odhodláním.
Reklama

Kdo byla Tamara de Lempicka?
Polská avantgardní malířka, jež své malířsky nejplodnější období prožila v Paříži. Na konci třicátých let 20. století emigrovala do USA, čímž jako Židovka unikla nacistické perzekuci. Tato femme fatale byla královnou art deco. Její tvorbu rovněž ovlivnil kubismus. Často zobrazovala v té době kontroverzní téma lesbismu. Ve své tvorbě se zaměřovala především na módní portréty smetánky a svých bohatých mecenášů.

Kdo této historické postavě propůjčil svou tvář?
Lucie van Koten, blogerka a PR manažerka

Jak si Lucie užila focení?
Velice. Měla jsem dechberoucí make-up od slavné Koki, doslova filmové líčení, které ze mě vytvořilo docela jinou postavu a ženu, než na jakou jsem zvyklá ze zrcadla. Na chvilku jsem si připadala jako herečka.

Jak se ztotožnila s postavou?
Tamara de Lempicka byla femme fatal a múza, která dokázala ukouzlit celou Paříž, což je neuvěřitelně těžké ztvárnit. V mých očích žila úžasně bohémský život v uměleckém prostředí, což pro mě bylo uchopitelnější. Proto jsem ráda, že jsme vybrali fotku, která je trochu zasněná, přitom, věřím, okouzlující.

Více o JSEM ŽENA, JSEM EVROPA se dozvíte v našem článku: JSEM ŽENA, JSEM EVROPA: Jedinečný projekt, který má feministické srdce

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama