Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Koupí LVMH společnost Tiffany & Co.? Pokud ano, půjde o nejdražší fashion deal v historii  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/4.6.2020
Pokud jste se stejně jako celý módní svět těšili na fúzi století. Budete muset ještě chvilku počkat.  
Reklama

Již pár měsíců se spekulovalo o tom, že společnost LVMH koupí Tiffany & Co. - luxusního prodejce šperků za neuvěřitelných 16 miliard. Nyní je však tento deal v ohrožení a akcie Tiffany & Co. klesají. Může za to nejistá ekonomická situace v Americe, která čelí rozsáhlým otřesům kvůli koronaviru a nyní i rozsáhlým demonstracím.  

Členové správní rady LVMH se v tomto týdnu sešli, aby projednali navrhovanou dohodu. WWD uvedlo, že se obávají hospodářské krize, která se po pandemii objeví a také je znepokojují rostoucí projevy násilí v USA. Akcie Tiffany & Co. Díky tomuto váhavému postoji klesly o celých 13 %.  

Nestabilní ekonomická situace ve Spojených státech zasáhla mnoho prominentních značek. Společnost L Brands například jedná o prodeji většinového podílu značky Victoria's Secret soukromé společnosti Sycamore Partners. Nicméně kdyby sešlo z prodeje Tiffany & Co., šlo by o největší dopad, který zatím koronavirus na ekonomiku měl.  

Obchody se ve spojených státech zavřely v polovině března. Nyní jsou některé stále zabedněné, jelikož se jejich majitelé obávají vandalismu a rabování, které způsobují protesty vyvolané smrtí George Floyda 

Zatímco budeme čekat, jak tato situace dopadne, představíme vám novou tvář Tiffany & Co. Stal se jí Jackson Yee a vy se můžete podívat na video, které se značkou natočil.

 

 

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde. ​

Čtěte také: Rozbité výlohy a graffiti. Demonstranti zdevastovali a vyrabovali luxusní butiky v Los Angeles a New Yorku

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama