Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Neuvěřitelné ženy, se kterými se setkáte na konferenci BETTER TOGETHER 

Archiv
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Archiv/16.11.2020
Jsou emancipované, cílevědomé, mají za sebou silný příběh, pracují v neobvyklém oboru, snaží se vám pomoci v rozvoji a něco nového vás naučí... To jsou ženy, které vás budou inspirovat a motivovat na konferenci Marie Claire BETTER TOGETHER, která se uskuteční online, a to již za týden 23. - 24. listopadu! 
Reklama

Hana Potměšilová
Výrazná osobnost českého neziskového prostoru je jednou z největších odbornic na zaměstnávání osob se zdravotním postižením v Česku. Je předsedkyní představenstva zapsaného spolku Revenium, který propojuje osoby se zdravotním postižením s profesionály z veřejné i soukromé sféry a snaží se skloubit sociální, zdravotní a vzdělávací oblast života.Hana Potměšilová zároveň podniká a téměř dvacet let se věnuje systémovým změnám ve zdravotnictví. Nevíce její práce zasahuje do neurologických oborů (např. roztroušená skleróza).

Renata Mrázová
Ve světě velkého byznysu se pohybuje přes dvacet let a patří mezi nejvlivnější ženy u nás. Renata Mrázová, dlouholetá ředitelka lidských zdrojů ve světové centrále NN Group v Haagu, nyní své schopnosti propůjčila jednomu z nejbohatších Čechů a působí v Home Creditu jako Chief&People Officer.

Barbora Chuecos
Dlouhodobě ji naplňuje práce s lidmi a vnitřním potenciálem. Mnoho let se věnuje mentoringu, koučinku a dobrovolnictví. Vystudovala obchod a marketing v Praze a Belgii, více než 25 let působila v businessu (Johnson&Johnson, Mary Kay) a v roce 2019 odešla, aby mohla trávit maximum času se svým synem Ángelem. Je to právě on, kdo jí pomáhá žít život naplno a smysluplně, možná i proto, že má autismus. Kromě péče o syna se věnuje spolu s manželem neziskové organizaci Autismus jako dar.

Dita Přikrylová
Vystudovala aplikovanou informatiku i systémové inženýrství a podnikovou ekonomiku na Masarykově univerzitě v Brně, velice brzy po zahájení profese datového analytika založila a sedmým rokem vede organizaci Czechitas, která inspiruje, vzdělává přes 10.000 žen ročně v informačních technologiích a digitálních dovednostech a pomáhá jim je uplatnit v profesích budoucnosti. Od září letošního roku nastoupila i do Avastu na pozici ředitelky pro diverzitu, inkluzi a spolupráci s komunitami. 

Jarmila Štuková
Fotodokumentaristka Jarmila Štuková se od roku 2005 zaměřuje na země sužované válečnými konflikty, chudobou či sociálními problémy. Dokumentovala mimo jiné dětskou prostituci v Etiopii, zemětřesení na Haiti, kyselinové útoky v Indii, žehlení dívčích prsou v Kamerunu, násilí páchané na ženách v Afghánistánu či občanskou válku v Sýrii. Za poslední čtyři roky také soustavně dokumentovala válečný konflikt s Islámským státem v Iráku a to nejen na předních frontových liniích, ale především v uprchlických táborech, nemocnicích a zdestruovaných městech. Spolupracuje také na mnoha spotech, fotografických a preventivních kampaních, které poukazují na nelehký život handicapovaných z několika oblastí - ať už jde o paraolympioniky či popálené pacienty. Dvanáctkrát získala ocenění v soutěži Czech Press Photo.

Ing. Monika Pavlíčková
Se celý život zabývá marketingem a byznysem. Aktuálně pracuje jako Business affairs UPP (studio filmové postprodukce). Postupně pracovala jako Ředitelka marketingu pro východní Evropu softwarové společnosti Autodesk, dále Marketingová ředitelka Hewlett-Packard a Ředitelka marketingu a komunikace společnosti IBM). Marketing aktivně vyučuje (v současnosti na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlině) a také o něm píše ( „Praktický marketing – aneb co vám učebnice zatajily“, „Taky jsem si myslel, že jsem úspěšnej manažer“). Je dvojnásobnou držitelkou titulu Lady Pro a finalistkou soutěže Manažer roku.

Michaela Chaloupková
Je jednou z předních českých manažerek, pravidelně se umísťuje v žebříčku TOP 25 žen českého byznysu a žebříčku Nejvlivnějších žen vyhlašovaných časopisem Forbes. Ve Skupině ČEZ působí od roku 2003, od roku 2011 je členkou představenstva ČEZ. Ve Skupině ČEZ zodpovídá mimo jiné za personalistiku, facility a fleet management, nákup, má zkušenost s realizací tendru na jaderná zařízení. Aktivně se angažuje v oblasti udržitelného podnikání a společenské odpovědnosti, je leaderem udržitelného rozvoje Skupiny ČEZ. Je maminkou 3 dětí.

Martina Viktorie Kopecká
Farářka Církve československé husitské, psychoterapeutka a krizová interventka. Vystudovala na Univerzitě Karlově teologii a pak ještě psychologii a speciální pedagogiku. V současném době pracuje na projektu dizertační práce v oblasti ekumenické teologie. Jen díky zaměstnání v běžné velké firmě zjistila, co v životě dělat nechce a začala hledat svou vlastní cestu. Studium teologie se jí stalo velkou láskou, a tak se rozhodla jít za hlasem svého srdce a stát se duchovní. Nebyla to lehká cesta, ale dneska už ví, že to jinak být nemohlo. Jako farářka slouží Bohu i lidem, křtí, oddává, vyprovází na poslední cestě a slouží bohoslužby. Ráda píše kázání, která lidi baví a „šije svatby na míru“. Od roku 2013 je členkou ústředního výkonného výboru Světové rady církví a od roku 2014 je předsedkyní jednoho z jejích poradních orgánů ECHOS. Papež František ji za její ekumenickou činnost vyznamenal medailí a pozval ji, aby se jako jediná vysvěcená žena – duchovní – zúčastnila biskupské synody ve Vatikánu. Dál se vzdělává, snaží se rozšiřovat obzory a učí se jezdit na kole. Před třemi roky začala druhý psychoterapeutický výcvik v rodinné terapii psychosomatických poruch. Je nadšenou čtenářkou všech žánrů, píše blog o životě farářky dnešní doby Deník farářky, je jednou ze 33 Velkých žen z malé země, má ráda kubánskou hudbu, rum a doutníky a nejvíc si odpočine v galerii na výstavě. Na podzim roku 2020 vyjde její první kniha.

Michaela Tetzeli 
Ve spolupráci s klienty uplatňuje její oblíbené motto: „Cesta je cíl, společná cesta může být inspirací k realizaci naší jedinečnosti, společně se učíme, rosteme, tvoříme. Michaela má dlouholetou praxi v roli HR manažerky a konzultantky, posledních dvacet let spolupracuje se svými klienty na realizaci vizí, strategií jejich podporou v oblasti human relations a developments. Mezi její dlouhodobé klienty patří Kooperativa, PWC, ŘLP, UPP, Plzeňský Prazdroj, Douglas, Burda. Zajímavé projekty, které realizuje ve firmách i pro veřejnost jsou např. Umělci ve firmách, Camino, Refresh v divočině.

Více o konferenci Marie Claire BETTER TOGETHER se dozvíte na webu: konference.marieclaire.cz

Čtěte také: Konference Marie Claire BETTER TOGETHER bude letos online!

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama