Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Proč byste si měla pokaždé po sexu odskočit na toaletu?  

Unsplash
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/5.10.2020
Asi už jste to někde slyšely. Ok, není to úplně romantika, ale my vám řekneme, proč byste to měly dělat. Pokaždé.  
Reklama

Měla byste si po milování dojít na záchod? Krátká odpověď je: ano. Pokud jste osoba, co má ženské reprodukční orgány, je to dokonce nutné. Jestliže však máte penis, klidně můžete rovnou usnout. Proč je v tom takový rozdíl? Má to co do činění s anatomií a rádi vám to vysvětlíme.  

Vaše genitálie mají tři otvory: konečník, vaginální otvor a močovou trubici. Močová trubice je logicky místem, odkud moč vychází z vašeho těla a na rozdíl od ostatních dvou otvorů musí být skutečně jednosměrná. Vzhledem k tomu, že jsou tyto otvory (vaginální a močový) opravdu blízko sebe, mohou se zde hromadit bakterie a vzhledem k tomu, že jsme již podotkli, že co se týče močové trubice jde opravdu o “jednosměrku”, může to vést k infekci močových cest.  

Každý, kdo měl někdy zánět močových cest ví, že by se jí už raději navždy vyhnul. A často pomůže až léčba antibiotiky. Menší infekce jsou však často podle rad našich babiček léčeny brusinkami. Tyto bobule vytvoří totiž takovou hladinu kyselosti v moči, že v ní bakterie nemají šanci vzkvétat. Ačkoliv to není nijak zvlášť vědecky prokázáno, neuškodí, když to vyzkoušíte, že?  

Čtěte také: (S)expertka odpovídá na vaše nejgooglovanější otázky ohledně orgasmu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama