Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Prohlédněte si novou kolekci CHATTY, která vznikla ve spolupráci se stylistkou Marie Claire Milenou Žuravljovou

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Matěj Třešňák/1.6.2020
Rok 2020 znamená pro návrhářské duo CHATTY velkou změnu. Je to rok nových začátků.
Reklama

V minulosti s kolekcemi procestovaly polovinu světa. Koncipovaly značku jako globální a podle toho také smýšlely o businessu i svých prezentacích. S patnáctým výročím studia se ovšem přiměly zcela zastavit a nahlédnout na svojí uplynulou práci hned z několika úhlů. Mluvily s insidery z módní branže i s lidmi, kteří jen z povzdálí sledují jejich tvorbu, mluvily samy k sobě o minulosti, přítomnosti a budoucnosti...

A tak módní duo CHATTY dospělo k tomu, co stálo při zrodu značky na samotném začátku - víra v řemeslo, krásu, ojedinělost a tradici užitého umění u nás. Proto se rozhodly jít mimo. Mimo globální trh a mimo zažitý “módní” kalendář a mimo trend.

My vám nyní představujeme výsledek jejich práce, který je určen pro ženu ze samotného srdce Evropy a pro sezónu, kterou právě společně prožíváme. Kolekce o čtrnácti outfitech navíc vznikala ve spolupráci se stylistkou Milenou Žuravljovou, výraznou postavou české módní scény a stylistkou Marie Claire, která se stala spoluautorkou jednotlivých siluet. 

Kolekce SS20 je inspirována dvěma světy - iniciačními rituály, jako je například křesťanský křest nebo brazilské Kandomble, pro které je příznačná bílá barva, a oproti tomu africkými maskami z Burkina Faso, vyznačující se unikátním rukodělným řemeslem a specifickou barevností.

Výsledkem je řada čtrnácti silně ženských siluet, v nichž se prolíná zemitá barevnost africké pouště s precizním řemeslným zpracováním a tradičními rukodělnými technikami.

Bílá barevnost odkazuje na nový začátek. Tak jako je bílá součástí většiny iniciačních rituálů, jako je například svatba, křest nebo právě brazilské Kandoble, představuje i zde bílá nový start, novou zkušenost a vstup do nového stavu. Vedle toho jsou v kolekci i záblesky velmi výrazných barev - ostrá magenta, okrově žlutá, koňakově hnědá, které odkazují na sílu a nezdolnost afrických rukodělných technik, které si zachovávají svou vizuální jedinečnost navzdory globálním trendům.

Celá kolekce je vytvořena výhradně z přírodních materiálů - bavlněné krajky, plátna, režného lnu, hedvábného kreše a kůže. Její součástí je samozřejmě i denim, který je pro tvorbu našeho studia charakteristický. Tentokrát je to béžový salvedge s příměsí lnu, který prostupuje napříč celou kolekcí - v sakách, kabátech, sukních a samozřejmě kalhotách.

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde

Čtěte také: Jak vypadá budoucnost módy? A jaké změny můžeme čekat?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama