Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Rostou nemyté vlasy rychleji?  

Unsplash
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/10.10.2020
Rozmohl se nám tu takový nešvar... lidé si přestávají mýt vlasy v přesvědčení, že porostou rychleji. Ale co je na tom pravdy? To jsme se pokusili zjistit... 
Reklama

V době pandemie koronaviru zůstáváme stále více doma, i když zrovna nemusíme dodržovat karanténu. A proto se to zdá být ideální doba, kdy vyzkoušet “kůru kožního mazu”. Zní to sice trochu nevábně, ale vydržte s námi... Je to vlastně jednoduché, jde jen o to, že si prostě nebudete po několik dní mýt vlasy. To by mělo vaši hřívu hydratovat a ozdravit.  

Internetem již nějakou dobu kolují zvěsti o mytí či nemytí vlasů a faktem je, že nadměrné užívání šamponu může poškozovat vlasové vlákno, a nakonec vaši hřívu oslabit. Jenže my jsme se rozhodli zjistit, jak je to s růstem vlasů. Rostou rychleji, když jsou “špinavé”?  

Tuto nejnovější teorii se rozhodla vyzkoušet redaktorka Refinery29, která si nemyla vlasy po deset dní a výsledek? Vypadalo to, že její hříva opravdu povyrostla. Americká média se okamžitě chopila tohoto fenoménu a profesionálka v oboru Nikita Mehta se snažila najít vysvětlení: “Zdraví a růst vlasů se opravdu zlepšuje, pokud je myjete méně často. Suché vlasy nepotřebují zbavovat přirozených olejů tak často jako jiné typy, a pokud aplikujete šampon denně zbavíte tak pokožku hlavy šance se léčit a regenerovat.”  

Ok. Tak už víme, že bychom si měli mýt vlasy méně často, aby byly zdravější a hydratovanějšína tom se odborníci shodují, ale už si nejsou jistí, jak je to s tím růstem. Pravdou je, že pokud budete své hřívě dopřávat očistu v menší frekvenci, bude se méně lámat, a proto pak ve výsledku může vypadat delší, ale fakt, že bude rychleji růst potvrdit nemůžeme. 

Pokud tedy toužíte po delších vlasech, nebojte se šamponu, ale spíše dodržujte tyto jednoduché rady: 

1. Pravidelně vlasy zastřihujte 
2. Jezte vyváženou stravu 
3. zvolte správně doplňky stravy 
4. Pořiďte si hedvábný povlak na polštář 
5. Nepoužívejte příliš mnoho různých vlasových přípravků 
6. Masírujte pokožku hlavy ricinovým olejem, který stimuluje růst vlasů 

Čtěte také: 16 tajemství krásy hollywoodských celebrit, která jsou moc dobrá na to, aby nebyla použita

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama