Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Tohle jsou domy, ve kterých se budete chtít skrýt před pandemií i před světem

ČERVENKA ARCHITEKTI
Text: Tatiana Urbanová, Foto: ČERVENKA ARCHITEKTI/12.12.2020
Pandemie koronaviru zamíchala s trhem nemovitostí. Lidé stále více vyhledávají útočiště tak trochu mimo civilizaci, a tak došlo k situaci, že chalupy, chaty a domy na samotě jsou velice nedostatkovým zbožím. Jde o luxus, za který se platí doslova zlatem! Pokud jste ti šťastnější a máte dokonalý pozemek, nebo si můžete dovolit rekonstrukci, Podívejte se na to, jakou oázu můžete vytvořit pro sebe i své blízké. My bychom si rozhodně vybrali.  
Reklama

1. Chaloupka v moderním kabátě
Tato novostavba je navržena na místě původní stodoly u venkovského stavení z poloviny 19. století. Stavení je citlivě zrekonstruováno. Tento prostor si vyloženě říká o vůni domácího chleba, jehož pečení jsme se již v první karanténě naučili...

2. Domek u lesa
Blízkost lesa a výhled do krajiny nejsou ani zdaleka to nejlepší, co dvojpodlažní dům nabízí. Na tomto kouzelném místě se zachumláte ke krbu a starosti okolního velkého světa se budou zdát titěrné, oproti vašemu malému pohodlnému dřevěnemu vesmíru.

3. Zenová oáza klidu
Útulné místnosti, které rezonují se souslovím „teplo rodinného krbu“. Tohle je stavba pro samotářskou relaxaci, nebo dokonce meditaci, ovšem i rodina zde prožije nezapomenutelné chvíle. Uspořádání místností domu je prostorově velmi minimalistické. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama