Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Vánoce u královské rodiny: Bizarní dárky, silné drinky i pozdní večerka

Getty Images
Text: ALŽBĚTA DYTRYCHOVÁ, Foto: Getty images/23.12.2020
Nakoukněte do královského zákulisí...
Reklama

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak slaví Vánoce britská královská rodina? Dokument s názvem Sandringham: The Queen at Christmas odhalil, že i aristokraté si užívají Vánoce plnými doušky, a to doslova! Během 24. prosince se celá rodina sjíždí do královské rezidence Sandringham House v hrabství Norfolk. Právě zde se v podvečer koná recepce pro rodinu i hosty, jejíž hlavním barmanem je princ Philip. Proslýchá se, že Philip dokáže namíchat pěkně ostré drinky. „Královna má ráda martini, ostatní pijí raději šampaňské,“ prozradila královská expertka Ingrid Sewardová pro DailyMail. Zároveň dodala, že nikdo ze členů královské rodiny nepatří mezi velké pijáky. 

Do postele až po královně
Můžete zívat sebevíc, ale večerku určuje samotná královna. „Samozřejmě, že nikdo nejde spát dřív než královna. V praxi to znamená, že konec večera nastává okolo druhé až třetí hodiny ráno,“ vysvětluje Sewardová. Není divu, že to královská rodina „táhne“ až do rána, k zábavě jim totiž hraje skvělá hudba a mnoho legrace si užijí také během vyměňování dárků. Nečekejte ale honosné dary v hodnotě několika tisíc liber, královská rodina si naopak naděluje drobné dárky, které obdarovaného především pobaví.

Jeden rok daroval princ Harry svému bratrovi Williamovi hřeben, aby ho nejapným způsobem upozornil, že jeho kštice není dostatečně bohatá. Ani Harry ale nebyl ušetřen, a v dobách svého single života dostal od Kate dárek, který ukrýval sadu s názvem „Grow your own girlfriend“ (Vypěstuj si vlastní přítelkyni). Trapas se stal princezně Dianě, která při první návštěvě Sandringhamu darovala princezně Anně kašmírový svetr. Na oplátku od ní dostala držák na toaletní papír. Rychle si však vzala z celé záležitosti ponaučení a příští rok obdarovala Sarah Fergusonovou koupelnovou předložkou s leopardím potiskem.

Vánoční den
Ve Velké Británii přichází vyvrcholení Vánoc až 25. prosince. Hned ráno se královská rodina vydává do kostela. Následně si členové rodiny otevřou vánoční punčochu s dárky od samotné královny. „Všichni se domnívají, že Štědrý den se nese ve znamení formálnosti, ve skutečnosti ale mají v Sandringhamu stejně odpočinkový den jako ostatní smrtelníci,“ vysvětluje královský expert Richard Kay. Zároveň dodává, že během dne hraje královská rodina šarády a společenské hry. Večer samozřejmě nechybí vánoční večeře, po které následuje sledování královnina vánočního poselství.

Většina účastníků odjíždí ze Sandringhamu 26. prosince, a to ihned poté, co se vyfotí společná fotografie. Výjimku tvoří královna Alžběta s princem Phillipem, kteří v Norfolku zůstávají do začátku února.

Napsáno pro Marianne.cz

Čtěte také:
Být single o svátcích je jako dostat pěstí
6 tipů, jak si udělat vánoční jídelníček zdravěji a nepřibrat
Mariah Carey si zapsala tři Guinessovy světové rekordy! 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama