Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Victoria's Secret trvale uzavře čtvrtinu svých obchodů 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/1.6.2020
A my se tomu vlastně ani moc nedivíme... 
Reklama

Značka luxusního spodního prádla se v minulých letech potýkala s mnohými problémy. Její reputaci mimo jiné neprospěla souvislost s Jeffreym Epsteinem a byla jí vyčítána příliš malá inkluzivita co se týče modelek. Nyní přišla další ráda - koronavirus. V souvislosti s tím se rozhodlo vedené společnosti, že trvale uzavře čtvrtinu svých obchodů ve spojených státech a v Kanadě.  

Společnost L Brands, která značku Victoria's Secret vlastní, uvedla, že uzavření 250 obchodů by mohlo být jen začátkem. Varovala, že během několika příštích let by mohlo dojít k zavření dalších prodejen. (Jen pro představu v Severní Americe je kolem 1100 obchodů Victoria's Secret.) 

Finanční ředitel značky uvedl, že jde o “velmi významné rozhodnutí”, které by mělo posílit společnost. L Brands již v minulosti uzavřela smlouvu se soukromou kapitálovou společností Sycamore Partners, s tím, že připadne Victoria's Secret pod jejich křídla. Z tohoto kontraktu však sešlo.  

Společnosti L Brands klesly zisky za poslední kvartál o 37 %. Proto uvedla, že zavírá i 50 obchodů Bath & Body Works, které pod ní také spadají.  

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde

Čtěte také: „Musíme se změnit!“ Victoria ´s Secret chtějí skoncovat s kultovní show!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama