Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

MASTERCLASS: Jak si správně říct o vyšší plat?

10.11.2014
Marie Claire @Work 
Reklama

Personalistka Monika Kubíčková ze společnosti Pedersen & Partners říká: „V komerční sféře je důležité být komerční, faktický a připravený.“

Jednání o platech, především o vlastním platu, nelze brát na lehkou váhu. Určitě se dobře připravte:

 

1. MĚJTE PLÁN. Naplánujte si, jak celé jednání povedete, na co nechcete zapomenout, co chcete zdůraznit.

2. Vytyčte si, ČEHO CHCETE DOSÁHNOUT. Budete-li připravené, nebudete nervózní.

3. Snažte se vést jednání prakticky, podložené na faktech a číslech, tj. MĚJTE SROVNÁNÍ. Pokuste se sehnat data, statistiky, srovnání ohodnocení vaší pozice vůči obdobným pozicím na trhu. Pro některé pozice je to jednoduché, některá data bude těžší získat, ale zkonzultujte web, zvedněte telefon a obvolejte známé. Ptejte se chytře.

4. Další zásadní částí Vašeho plánu jsou VAŠE ÚSPĚCHY. Vyjmenujte váš přínos ke zvýšení obratu, snížení nákladů, zavedení nového produktu, zvýšení loajality zákazníků, zvýšení motivovanosti a výkonů vašeho týmu..., cokoliv za co jste zodpovědné a co se vám povedlo.

5. V neposlední řadě jasně zdůrazněte VÁŠ POTENCIÁL. Představte vizi, čeho chcete v následujícím období ve Vaší pozici dosáhnout, jak přispějete k tomu, aby se firmě více dařilo.

6. Celý rozhovor dobře načasujte, navažte na roční hodnocení (pozitivní) či jiný zásadní milník vaší firmy. V neposlední řadě se DOBŘE VYSPĚTE, HEZKY OBLEČTE A JDĚTE NA TO.

Hodně štěstí!

Foto: Pinterest.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama